Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Licencje na programy

Studenci i dydaktycy ASP w Warszawie mogą korzystać z wielu licencji na oprogramowanie użytkowe udostępnianych za darmo. Poniżej podajemy listę programów polecanych przez nas:

• Firma Autodesk udostępnia wszystkie programy: 3ds Max, Maya, AutoCAD, Softimage – po zarejestrowaniu na maila uczelnianego z domeną @asp.waw.pl i aktywowaniu go na ten adres.
  • Pakiet biurowy LibreOffice (Windows, Mac, Linux)- program bez dostępu do Internetu pozwala na otwieranie, edytowanie i zapisywanie dokumentów Word, Excell, PowerPoint itd. i zapisywanie ich jako PDF.
  • Przeglądarki i proste edytory zdjęć XnView (Windows, Mac, Linux), IrfanView (tylko Windows).
  • Zaawansowana obróbka zdjęć Gimp.
  • Przeglądarki internetowe Mozilla Firefox (Windows, Mac, Linux) i Google Chrome  (Windows, Mac, Linux).
  • Pakowanie plików: 7-zip (Windows, Linux), StuffIt Expander (Mac)
  • Drukarka PDF: PDF Creator – drukarka dokumentów pdf z wszystkich programów (Windows)
  • Zbiór kodeków do filmów: K-Lite, FFDShow.
  • Odtwarzacz filmów: Media Player Classic, VLC Player (Windows, Mac, Linux).
  • Modelowania 3D: Blender.
  • Obróbka grafiki wektorowej: Inkscape - darmowy zamiennik Adobe Ilustratora i Corel Draw.
  • Obróbka dźwięku: Audacity
  • Tworzenie i edycja filmów: Blackmagic Fusion